You are currently viewing Як стягнути аліменти на дитину, якщо один з батьків проживає за кордоном?

Як стягнути аліменти на дитину, якщо один з батьків проживає за кордоном?

Щоб стягнути аліменти з боржника, яка живе за кордоном, у громадян України є два способи:
– звернутися до компетентного органу іноземної держави, де проживає боржник, з клопотанням про визнання і видачі дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в Україні і є рішення суду);
– звернутися до компетентного органу країни, в якій проживає боржник, із заявою про винесення рішення по аліментах (така можливість передбачена Конвенцією ООН 1956 року і Гаазької конвенції 2007 року, однак на практиці в повному обсязі держави погоджуються приймати такі заяви).

Які документи слід подавати?

У разі, коли є рішення суду України про стягнення аліментів, необхідно звернутися з клопотанням стягувача про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів, адресований суду іноземної держави.

У клопотанні повинні бути зазначені:
Повне ім’я відповідача (боржника).
Дата народження.
Громадянство, а також, наскільки це відомо позивачеві (стягувачу), його адреса або адреси протягом останніх 5 років.
Рід занять і місце роботи.
Наявні відомості про фінансовий і сімейний стан боржника, в тому числі інформація про належне йому майно.
Будь-яка інша інформація, яка може сприяти встановленню місцезнаходження боржника або виконання клопотання.

До клопотання докладають належним чином оформлені судом, який виніс рішення, такі документи:
Завірена судом копія судового рішення з відміткою, рішення вступило в законну силу.
Довідка державного виконавця про часткове виконання або невиконання рішення на території України.
Довідка суду про те, що відповідача належним чином повідомили про день судового засідання, і копії документів, що підтверджують це, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні.
Завірений переклад клопотання та його додатків на іноземну мову.
У разі виїзду одного з батьків – платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, обов’язок по утриманню дитини не припиняється. Для забезпечення виконання зобов’язань можна: укласти договір між платником аліментів і тим з батьків, з яким залишається дитина, укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.
Якщо боржник проживає або постійно працює в державі, з яким відсутня міжнародний договір, який передбачає спрощений порядок звернення про стягнення аліментів, питання про стягнення аліментів вирішується виключно в порядку і на умовах, визначених законодавством такої іноземної держави. В такому випадку стягувач самостійно або через адвоката звертається до іноземного суду або іншого компетентного органу для вирішення питання про стягнення аліментів або про визнання і виконання рішення українського суду.

Залишити відповідь