You are currently viewing Як переоформити авто, придбане по довіреності, якщо власник помер?

Як переоформити авто, придбане по довіреності, якщо власник помер?

Ситуація досить поширена: їздив чоловік на машині, купленій по довіреності або по “по техпаспорту”, але раптом випадково дізнався, що законного власника авто давно вже немає в живих. Що робити і як переоформити машину на себе в такому випадку?

Переоформляти на себе автомобіль з неживим власником не завжди рентабельно, та не завжди і потрібно. Оскільки, по-перше, це може обійтися в суму, більшу, ніж ціна машини, а по-друге, їздити на авто згідно п. 2.1 ПДР України, можна просто маючи при собі реєстраційний документ на нього – без посилань на місце перебування зазначеного в ньому власника.

Якщо у вас на руках техпаспорт старого зразка, в ньому можна знайти домашню адресу юридичного власника машини.
Однак, якщо вам раптом захотілося, щоб все було юридично правильно, доведеться зробити деякі кроки. Власне, законних варіантів небагато – потрібно знайти родичів колишнього власника, по можливості найближчих, і вблагати їх вступити у володіння автомобілем. Щоб потім вони продали, подарували, передали за дорученням ваш автомобіль вам же.

Вирушаючи на переговори з родичами, майте на увазі кілька нюансів.
По-перше, потрібно знайти цих людей. По-друге, вони повинні захотіти ввзятися в турботи з оформлення спадщини і машини спочатку на себе, а потім і на вас. Швидше за все, вам доведеться зацікавити громадян матеріально.

Дороговартісні автомобілі взагалі не варто купувати без переоформлення на своє ім’я, навіть якщо ситуація не виглядає підозрілою.
Якщо помер власник автомобіля давно, більше півроку, для оформлення спадщини на когось із спадкоємців потрібно звертатися в суд, де письмово доведеться пояснити, чому претензії на спадщину не були пред’явлені в обумовлений законом 6-місячний термін, і довести свою приналежність до спорідненості. При сприятливому вирішенні справи нотаріус оформляє спадщину, спадкоємець вступає в права і умовно продає тепер уже свій автомобіль вам. В ідеалі ці дії будуть лише юридичними формальностями і платити гроші за машину знову вам не доведеться.

Тисячі автомобілів по всій країні передчасно потрапляють на звалище через проблеми з документами: такі реалії.
При оформленні автомобіля таким чином доведеться понести фінансові витрати: заплатити судовий збір (певний% від залишкової вартості машини) і послуги нотаріуса. До речі, (і таке траплялось) що звертаючись до спадкоємців номінального власника вашої машини, ви певною мірою ризикуєте. Вони можуть не знати нічого про цю машині, можуть зрадіти такому “подарунку долі”, а можуть залишитися байдужими до всіх ваших прохань. Більш того, теоретично спадкоємці мають підстави переоформити машину на себе і забрати її собі. Тому на початковому етапі знайомства з ними спробуйте оцінити ймовірність такого результату: можливо, не варто ризикувати і є сенс зберегти існуючий стан речей.

Залишити відповідь