You are currently viewing Як виписати людину з квартири: все, що потрібно знати

Як виписати людину з квартири: все, що потрібно знати

Виписати людини з квартири без її присутності часто необхідно одному з подружжя після розлучення або новому власнику нерухомого майна, коли в купленій квартирі залишаються прописаними члени сім’ї попереднього власника.

Зняти з реєстрації можна в двох випадках: добровільно за особистою заявою особи або примусово (без її згоди) через суд. Розглянемо докладніше, як виписати людину з квартири і які способи для цього застосовуються.

Право власника квартири на реєстрацію мешканців

Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання.

З моменту прийняття Постанови Кабінету Міністрів України №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічний реєстр» в Україні діють нові правила прописки і виписки.

Наявність в квартирі прописаної, але фактично не проживаючої людини, безумовно, порушує права реальних мешканців – вони несуть підвищені витрати на комунальні послуги, не можуть скористатися своїм правом на розпорядження квартири. Також вони дуже незатишно почуваються в психологічному плані.

Якщо людина не живе в квартирі, не цікавиться нею, виїхала в інший регіон (або країну), на квартиру не претендує, однак приїхати і виписатися з квартири у неї немає можливості, тоді слід звертатися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Порядок виписки за взаємною згодою

Якщо потрібно виписати людину з квартири при наявності згоди, вона повинна особисто написати заяву з проханням знятиїї з реєстрації за колишньою адресою. Заяву подають до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради або в спеціалізований центр надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстровано особу.

При необхідності виписати з квартири неповнолітнього, потрібна письмова згода його батька і матері. Заява складають і подають батьки як законні представники дитини. Якщо знімати з квартирного обліку доводиться без присутності або без згоди особи (або батьків неповнолітнього), вирішити проблему можливо тільки в судовому порядку.

Залишити відповідь