You are currently viewing Що таке додаткові витрати на дитину?

Що таке додаткові витрати на дитину?

Аліменти можуть бути не єдиними виплати, які можна стягнути. Що робити якщо дитина важко захворіла і потрібна значна сума на лікування? Як покрити додаткові витрати? Як скласти позовну заяву про додаткові витрати на утримання дитини? Що робити, якщо аліменти на утримання дитини покривають тільки найнеобхідніше?

Чинний Сімейний кодекс України визначив, що оплата аліментів є обов’язком незалежно від якихось обставин, але мало кому відомо, що крім аліментів можна стягнути і додаткові витрати, викликані особливим випадком (розвитком її здібностей, хворобою, каліцтвом тощо). У цих випадках мова йде про фактично понесені або передбачувані витрати, визначені в твердій грошовій сумі, яка підлягає одноразової сплати, або у вигляді щомісячних платежів, здійснюваних протягом певного терміну або постійно, наприклад, в разі тривалої хвороби або каліцтва дитини. У зв’язку з цим суд має право зобов’язати батька, як того, який платить аліменти, так і того, до якого вимога про їх стягнення не була подана, взяти участь як в понесених, так і в передбачуваних додаткових витратах на дитину.

Доказами, що підтверджують наявність особливих обставин, які привели до додаткових витрат на дитину можуть бути:
– документи, що свідчать про витрати на навчання в платному навчальному закладі, на проведення з нею додаткових занять;
– на придбання спеціальних інструментів, призначених для розвитку здібностей дитини, і спеціальних допоміжних засобів, необхідних для дитини з вадами фізичного розвитку;
– висновки МСЕК, судово-медичної експертизи, довідки медичних установ, а також інші документи, які підтверджують те, що дитина страждає важким захворюванням або їй завдано травму, і свідчать про необхідність у зв’язку з цим збільшення витрат на придбання ліків, спеціальний медичний і звичайний догляд за дитиною, її побутове обслуговування, санаторно-курортне лікування тощо. Отже, розмір суми, яка стягується з одного з батьків, зобов’язаного брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами, повинен визначатися в залежності від понесених або передбачуваних витрат і не може бути визначений в частці від заробітку (доходу) платника.

Стягнення може відбуватися лише в певних випадках до таких можна віднести ті, що не залежать від волі дітей і батьків. Тобто виняткові випадки безпосередньо пов’язані з життям і здоров’ям дітей.

Залишити відповідь