You are currently viewing Трохи про земельний пай…

Трохи про земельний пай…

Земельний пай є умовною ділянкою землі, виділений в результаті розподілу земель колективних сільськогосподарських підприємств серед його членів. Земельний пай має свій розмір, визначений в гектарах і навіть грошову оцінку, але без виділення ділянки землі в натурі, на місцевості.

Право на земельну частку (пай) мали члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
При паювання вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) всіх членів підприємства, кооперативу, товариства являються рівними.
Вартість земельної частки (паю) для кожного підприємства, кооперативу, товариства визначається виходячи з грошової оцінки переданих у колективну власність сільськогосподарських угідь, обчислюється за методикою грошової оцінки земель, затвердженої Кабінетом Міністрів України, і кількості осіб, які мають право на земельну частку (пай).
Розміри земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах визначаються виходячи з вартості земельної частки (паю) та середньої грошової оцінки одного гектара сільськогосподарських угідь для даного підприємства, кооперативу, товариства.

Хто має право на земельний пай?
Крім бувших членів КСП право на земельний пай мають:
громадяни – спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідчене сертифікатом;
громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай);
громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, які були відселені із зони без умовного (обов’язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, самостійно переселилися з територій, що зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають в сель ской місцевості (ст.1 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) »).
Документи, що підтверджують право власності на пай
При виділенні паю всім громадянам видавали сертифікати на право на земельну ділянку (пай) єдиного зразка. Видачу сертифікатів здійснювали районні державні адміністрації.
Документами, що засвідчують право на земельну частку (пай), також є:
свідоцтво про право на спадщину;
завірені в установленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай);
рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);
трудова книжка члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи нотаріально завірена виписка з нього.
Скільки коштує оформити земельний пай у спадок?

На даний момент земельний пай не може виступати предметом купівлі-продажу, дарування або бути відчужений іншим чином.
Однак земельний пай може бути переданий у спадок. Спадкування земельного паю відбувається на загальних підставах.
У вартість оформлення спадщини входять:
вартість проведення оцінки (при необхідності);
вартість нотаріальних послуг: державне мито (на сьогоднішній день становить 34 гривні) вартість витягів з реєстрів; вартість бланків нотаріальних документів; вартість копій документів, які вимагають нотаріального завірення; додаткові послуги державного або приватного нотаріусів;
податок з доходів спадкоємця за отримане у спадок майно в розмірі 5% оціночної вартості спадщини (при спадкування не спадкоємцями 1,2 черзі);
вартість державної реєстрації права власності.

Залишити відповідь