You are currently viewing Затопили сусіди зверху! Що робити?

Затопили сусіди зверху! Що робити?

Ситуація, коли “заливають” сусіди, всім давно відома. Як правильно діяти в таких випадках і як захистити свої права?
 
Безперечно, всі питання з відшкодування збитків, завданих затопленням квартири, бажано врегулювати самостійно, “мирно” і не доводити справу до суду. Адже судові процедури можуть тривати від шести місяців до декількох років. Однак, в тому випадку, коли винуватець відмовляється добровільно відшкодовувати завдані збитки, потрібно ретельно підготувати всі необхідні документи і подавати позов до суду.

Фіксація факту затоплення

В першу чергу, необхідно написати заяву в ЖЕК, який обслуговує Ваш будинок. На підставі заяви, працівники ЖЕКу складають акт про затоплення, в якому вказується його причини і місце, також вказується, що саме було пошкоджено. Акт складаються в присутності винуватця затоплення. Якщо він не побажав бути присутнім при роботі комісії, це не може бути причиною для оскарження в суді. Головне, повідомити винуватцеві про дату і час проведення робіт письмово (рекомендованим листом). У більшості випадків, якщо господар квартири, звідки сталося затоплення, зацікавлений у врегулюванні проблем, він знайде можливість бути присутнім при складанні акта.

На всіх етапах обов’язково потрібно робити фото- і відео- зйомку результатів і наслідків затоплення. Надалі, ці матеріали долучаються до позову.

Оцінка збитку експертною компанією

Після складання акту необхідно оцінити вартість завданих збитків. Для експертизи потрібно запросити незалежних судових експертів. Вони оцінюють збитки за зіпсовані шпалери, підлогу, штукатурку тощо. Фахівці розраховують вартість будівельних матеріалів і ремонтних робіт. Для того, щоб експертиза була об’єктивною, її слід робити через деякий час після затоплення. Таким чином, можна буде виявити наслідки затоплення, які проявляються пізніше.
На проведення експертизи необхідно запросити власника квартири, звідки сталося затоплення. Винуватець також має право запросити своїх експертів, які зможуть провести власну оцінку.

Тільки після проведення експертизи і складання акту можна робити ремонтні роботи в квартирі.

Моральна шкода

Сума компенсації моральної шкоди за завдані незручності не регламентовані законодавчо і визначаються судом суто індивідуально. У той же час, в результаті затоплення Ви протягом деякого часу живете в квартирі, яка незручна для проживання, а саме: не працюють електроприлади, Ви не можете належним чином готувати їжу, відпочивати, Ви змушені витрачати свій час на усунення наслідків затоплення. На підставі цього й формується розмір морального збитку, який має бути доведений в суді.

Витрати на експертизу і судові процедури

Після того, як всі необхідні документи оформлені, подається позов і очікується рішення суду. Якщо ж відповідач ігнорує і не з’являється на судові засідання, то рішення буде прийнято без нього (заочне рішення). Це тільки збільшить час на проведення судових процедур.

Разом з тим, якщо дотримуватися всіх необхідних процедур, цілком реально можна стягнути з винуватця суму заподіяної шкоди, моральну шкоду та витрати, пов”язані з розглядом справи в суді.

Залишити відповідь